RYNEK-ROLEP TM
PRZERWA od 30.04.2018 do 04.05.2018. Zapraszamy 07.05.2018
TERMOFORMOWANIE

Termoformowanie to technologia polegająca na użyciu wysokich temperatur do nadawania tworzywom sztucznym pożądanych kształtów. Do termoformowania wykorzystujemy elastyczne, zamkniętokomórkowe pianki PE (polietylenowe) o różnych gęstościach i twardościach. Wyroby gotowe produkowane w tej technologii mogą mieć dowolne kształty, przy czym zastosowane do ich produkcji pianki nie tracą swoich właściwości.

Produkowane w ten sposób wyroby to różnorodne, elastyczne elementy, takie jak np: ochraniacze do wszywania w kombinezony sportowe, motocyklowe itp; nakolanniki do ubrań roboczych, wkładki ortopedyczne (np. przepuklinowe, krzyżowe), wkładki i usztywnienia odzieżowe, elementy plecaków, walizek, siedzeń; elementy wykończeniowe w motoryzacji, elementy wykończeniowe i ratunkowe w przemyśle jachtowym.

Termoformowanie stanowi doskonały zamiennik dla elementów wykonanych metodą wtrysku; poprzez możliwość zastosowania w jednym wyrobie pianek i laminatów o różnych gęstościach i twardości uzyskuje się produkt o optymalnych parametrach.